Jak se stát spokojenou zrzkou

24. srpna 2012 v 21:41 | Anet(ka), dcera (z) Moravy |  Světonázory (články rozmilé)
Jak se stát spokojenou zrzkou
Šikana je vskutku nepěkná věc. Zvlášť když je tato šikana namířená k něčemu, co je vám vlastní. Nejhorší jsou předsudky. I mnozí dospělí, u nichž už se rozum předpokládá, jsou učinění debilové. Jednou jsem na jedné "ženské diskuzi" o mateřství a miminkách (konkrétně to myslím bylo "chtěli byste holčičku nebo chlapečka?") našla příspěvek jedné pani, nad kterým mi zůstal rozum stát: "je mi to jedno, hlavně aby děťátko bylo zdravé a nebylo zrzavé". Těžko říct, jestli se spíš než "ošklivého" zrzavého dítěte nebála toho, že by jí černovlasý manžel přišel na její jednorázovku se zrzavým sousedem.


Není jistě zrovna příjemné, když vám v pubertě kvůli nezvyklé barvě vlasů spolužáci dávaj pořádný kapky a ty "uvědomělé" čtrnáctileté rádkyně, co všemu rozumí a "myslí to s vámi dobře" (třebaže samy vypadají hůř než průměrně), vám radí, abyste se obarvily. Když vzdorujete, tak jste terčem pomluv. Když se podvolíte, už vás maj. Ale věřte, že není lepšího pocitu, když takovou chytrou horákyni, co vám v osmé třídě "s nejlepším vědomím a svědomím" říkala, že by vás nejraději přihlásila do televizní proměny vzhledu, po letech náhodou potkáte ve městě (pochopitelně jedna druhou "nepoznáte") a vidíte, že ač se viditelně snaží, vypadá víc než počudně… Ale hlavně - má obarvenou hlavu na zrz! Triumfální pocit.

Zde je pár zásad pro nezkušené začínající PŘÍRODNÍ zrzky:
1. Nebarvěte si vlasy, pokud vás do toho někdo tlačí. Až budete sami chtít, protože budete mít pocit, že vám jiná barva změní život, tak to udělejte. Zkuste třeba všechny barvy duhy - ale garantuju vám, že až budete "připraveny", tak se ke své barvě (ať už za pomoci "oživovacích barev" nebo budete fakt natur) vrátíte. Ale musíte si tím vším projít.
2. Je možné, že některým (i chytrým) lidem nedojde, že když máte světlou pleť i vlasy, tak asi můžete mít třeba velkou citlivost na slunce. Proto jim odpusťte, když vám budou říkat "měla by ses opálit" - někteří to tak třeba nemyslí. Mezi námi - dneska není nikdo opálenej. Většina samozvaných královen jsou ORANŽOVÉ.
3. PALE IS THE NEW TAN aneb jen debil může o někom říct, že je ošklivý, když je bledý (protože se nemůže opálit).
4. Nečtěte internetové diskuze, jsou plné zakomplexovaných oranžových žen, které jsou zoufalé z toho, aby vypadaly co nejvíce… stejně.
5. Vymyslete si svou vlastní vtipnou originální odpálkovávací odpověď na tu blbou otázku, které snad každá zrzka musela alespoň jednou čelit od nějakého hovada. Vy víte o čem je řeč, ostatní to vědět nemusí.
6. Když vás přece někdy popadne melancholie a lítost, že nejste třeba snědé černovlásky (neuvěřitelné - důkaz toho, jak nám předsudky okolí vymazaly mozky - myslíte, že taková snědá kráska si někdy posteskne, že není zrzavá?), dejte si facku. Každý typ má své výhody a nevýhody. Uvědomte si, že nemáte ani tušení, jaké to musí být, když ženská musí řešit, jak se zbavit toho černého chmýří pod nosem, co si čtrnáctiletí chlapci s péčí pěstují a hrdě tomu říkají knír. A ty černé chlupy všude? Dnes je sejmete břitvou, ale ony se ušklebují jako trol, protože ví, že za 24 hodin jsou tu zpět. Tak jest veškeré ochlupenstvo všech barev, ale to světlé není hned vidět.

Myslím, že to by stačilo. Nikdo, ať jste kdo jste, si nenechte kakat na hlavu od lidí, kteří vám říkají, abyste byli něčím, čím nejste. Je normální, že vás všichni nemusí mít rádi. Ale jen kreténi to nebudou respektovat (když vy neděláte nic špatně, jen JSTE sami sebou). Osoby, které vám dávají podmínky k tomu, aby vás "braly" nebo měly "rády", ZA TO NESTOJÍ. Buď to pochopí, trkne je to a začnou vás brát, nebo jsou natolik omezení, že ne - a tak je nechte být, už se o ně nezajímejte. Možná budou překvapeni tím, že se nedáte.
Jak říkám, PRAVDA VYDĚSÍ.

Aňula
Autorka článku je zrzka.

obrázek: en.wikipedia.org
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vrátíte se na tento blog?

Ano
Ne

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 30. srpna 2012 v 17:05 | Reagovat

S takovým předsudkem jsem se ještě nesetkala. Spíše naopak, v mém okolí mi přijde, že zrzky jsou oblíbené=)
Ale na druhou stranu se nedivím, lidé umí být zlí a vést nesmyslné řeči i kvůli barvě vlasů.

2 Aňula Aňula | Web | 30. srpna 2012 v 17:29 | Reagovat

[1]: myslím, že spousta zrzek by chtěla žít tam, o čem vyprávíš :D
někomu takové předsudky třeba io zkazily dětství.

3 zuzu zuzu | 26. září 2012 v 19:54 | Reagovat

Máš pravdu co se týče tmavovlásek, já tmavé vlasy mám a přála bych si být zrzavá, to je ta nejsvůdnější barva!
Jinak pravda, žít s těmi tmavými chlupi pod nosem a na rukou není med </3
zrzky 4evah xD

4 Anka Moravanka Anka Moravanka | Web | 27. září 2012 v 9:20 | Reagovat

[3]: jaj, doufám, že ten článek nevyzněl tak, že zrzky jsou nejlepší a ostatní barvy jsou ee...
mně se líbí všechny barvy, ale každá má své výhody i nevýhody...

5 cosmeticsk cosmeticsk | 15. října 2013 v 19:44 | Reagovat

Hm..... Proč urážíž čermovlásky

6 Baruš Baruš | 25. listopadu 2013 v 20:31 | Reagovat

Ahoj, tohle je úžasný článek....Jsem zrzka, vším tíhle si právě procházím a tohle mi dodalo sebevědomí :)) A mimochodem, taky z Olomouce :3 :)

7 George George | 12. června 2014 v 16:21 | Reagovat

Dle mě jsou zrzky velmi krásné, řekl bych až kouzelné. Ale je pravdou, že ne každý dokáže krásu docenit. Napsalas moc hezký článek. Zabloudil jsem sem vlastně úplnou náhodou, ale jsem rád.  Protože jak na to koukám, tak se dají tvé rady aplikovat univerzálně i na jiné rádoby "odlišnosti". A ať už člověka trápí kdokoliv z okolí, měl by se nad tím povznést. Každý má být takový jaký chce a ne se přizpůsobovat svému okolí, které to stejně nedocení. Tak holky bradu vzhůru a s úsměvem :D
Zdraví vás Jirka

8 Jirka Jirka | 21. června 2014 v 7:48 | Reagovat

...konečně jsem si našel zrzku...

9 KIRAhown KIRAhown | E-mail | Web | 17. července 2018 v 5:00 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/>pregnancyplus.info</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama