Téma týdne: Genialita

3. srpna 2012 v 16:11 | Autor |  Svět lidí (články depkoidní)
Tématem tohoto týdne jest "genialita". Myslím, že krátká úvaha o ní se do této rubriky velmi hodí.


Genialita je věc, která se přísně trestá. Lidstvu může takový člověk dát velmi mnoho - ať je to oblast opravdové vědy nebo kultury. Ale lidé jsou tvorové zlí.
Geniální člověk sám od sebe vystupuje z davu, aniž chce. Spousta nadaných lidí má/mělo Aspergerův syndrom. Je to stav mysli, který může doprovázet i nadprůměrná inteligence. Obecné poučky o tomto stavu, které si můžete vyhledat na internetu říkají, že takový člověk má výbornou paměť, má rád řád (a "nelad" činností jej rozhodí), nechápe ironii a chybí mu abstraktní myšlení. Dokáže se zaměřit na jednu činnost, kteru se nechává zcela pohltit. A myslím, že asi proto jsou mezi nimi géniové. Genialita spočívá v naprostém ponoření do nějaké problematiky (takový da Vinci zvládal i více oblastí). Takoví lidé jsou v dobrém slova smyslu posedlí.
A to je to, co si asi každý přeje. Mít tu věc, pro kterou chce žít (a činnost vás nemůže zradit, jak to umí lidé).
Zdá se, že mnoho lidí to hledá na špatných místech. Třeba u škopku. Nebo jim jde hlavně o peníze. Ale takhle jim to nevyjde.
Když se objeví takový geniální člověk nebo člověk "jen" velmi talentovaný, jsou nepřejícní a závidí.
Hledají na něm sebemenší chybku a pak se uklidňují tím, že oni by geniální být nechtěli, protože... (doplňte dle libosti)
Genialita je jedna z věcí, kterou vám lidi nedarují. Budou na vás plivat, považovat vás za zrůdu, dělat spoustu intrik, aby vás potopili. A až umřete, tak vás budou všichni vychvalovat. Protože o 1) mrtvých jen dobře a 2) jako mrtví už jste méně nebezpečná konkurence.

Proč to?
Proč si každý nehledá svou cestu? Proč se nevzchopí a nejde si za svým?
Protože málokdo chce vypadat jako blbec. Nebo jako ti, o kterých říká, že jsou blbci.

Autor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tez Tez | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 16:39 | Reagovat

super článek...proto si myslím že géniové musí být šílení =D Pomůže jimm to se přes tady to všechno líp přenést a pokračovat ve své práci :) LIDI jsou stejní a když někdo náhodou vyčnívá hned do něj začnou rýt...proto je takových lidí málo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama