GREEN DAY: OH LOVE

2. září 2012 v 21:49 | Anet(ka), dcera (z) Moravy |  Světonázory (články rozmilé)
GREEN DAY: OH LOVE
Kritický miničlánek na nový singl a video kapely Green Day. (Mimochodém, "kritizovat" tu není v tom pejorativním smyslu, ok?)
Než začnete kritizovat moji kritiku, tak chci říct, že GD jsou skupina mi velmi blízká. Byli moje první "drsná" skupina, kterou jsem poslouchala, jejich písně mě provázely bouřlivými teenagerovskými léty. Prostě kapela-srdcovka. Nemám sice všechny jejich alba, ale mám jich celkem dost. Byla jsem na dvou posledních koncertech, které v Praze odehráli (2005 a 2010). Měla jsem číro, začala hrát na kytaru a mluvila sprostě. Myslela jsem, že jsou punk.


Ach, sladká doba dospívání. Třikrát hurá, že už je to pryč.
Teď, když už mi vržou kolena, jsem moudřejší. Můj hudební vkus se velice rozšířil a na komerci stále nedám dopustit (pozor, za chvíli si budu trochu protiřečit) - cožpak vy nepřejete své oblíbené kapele, aby byla úspěšná a měla prachy? A GD jsou moje milá vzpomínka. Kapela, na jejíž koncerty budu chodit furt.
Ale už prostě vím, že i když jejich hudba má jistou osobitost a nesporné kvality, tak to není ani zdaleka skvost hudebního nebe.

Zde máme zmíněné video. Doporučuji si přečíst komentáře pod ním. Velice nezvykle rozporuplné reakce. Muhehe. Tak trochu legrační.
Tohle video se totiž nemálo vymyká tomu, na co jsme od GD zvyklí. Tohle je poprvé v jejich kariéře, co byla v jejich videoklipu bradavka. A ne jedna!
Možná si řekli, že ve čtyřiceti už jsou velcí kucí. A tak můžou mít ve videoklipu nějaký ty mladý potetovaný kosti, který budou hrát muzikantský Lidušky. Nebo snad krize středního věku? Nebo se žádná manželka nedostavila na natáčení, takže chyběla obvyklá cenzura?
U jiných kapel je to docela běžný styl videa. Ale u GD to působí tak trochu komicky. Mladé dámy s proporcemi modelek plazící se kolem kapely s proporcemi hobitů? Seriously? :D

Už je to někam čas, co tenhle singl vyšel, takže jsem měla čas, aby se mi to rozleželo v hlavě. No, řeknu vám… Ten mohl být klidně i na 21st Century Breakdown. I na American Idiot. Docela se obávám, že milým hochům to už stouplo do hlavy. Myslím ta sláva, ne tráva. U 21st CB bylo ještě cool říct, že vykradli sami sebe. Zní to tak… Však víte… drsně a kůl. Ale mnohem horší by bylo říct, že se na svém novém albu (TROJalbu)… opakují.
Deska ještě není venku a už mám takové předpovědi! Inu, jen aby na má slova nedošla!
Doufejme, že se moje předpověď nevyplní.
No a ten nápad s třemi deskami za půl roku! Ti jsou ale pozorní ke svým fanouškům, viďte? Mladí delikventi závislí na peněženkách rodičů už se tetelí blahem! Že by vychcaná taktika, jak zůstat před i po Vánocích v kurzu? Olé… Neberte mě vážně. Ale zajímalo by mě, kdo z (českých!) rodičů koupí svému malému pankáčkovi třikrát album za čtyři stovky? Olé, olé…
Bude kvantita rovna kvalitě?!
Uvidíme, řekl slepý.
S úctou
Aňul(k)a
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 athares athares | Web | 3. září 2012 v 9:23 | Reagovat

Na trojalbum jsem zvědavej, předpokládám, že se bude podobat spíš 21.st Century breakdown, kde bylo těch pamětihodnějších písniček možná tak pět z celého alba, zbytek průměr. Trojalbum mě ale zrovna u GD nepřekvapuje, protože třeba na American idiot je vidět, že nápadů mají dost, viz písničky trvající 6 minut, které se jakoby skládají z několika hudebně různých částí.
Klip evidentně nemá tu hloubku jako Wake me up when...  a ani ta písnička není zrovna bomba...

2 Aňula Aňula | Web | 3. září 2012 v 12:59 | Reagovat

[1]: Pravda. Možná bych jim radila aktivně zapojit nějaké jejich alterego naposled to byli Foxboro Hot Tubs, ti byli bomboví. To se mi tenkrát líbilo (doufejme, že i dnes :D). Chtělo by to změnu, už to začíná být na jedno brdo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama