Michal Pavlíček Českých Budějovicích (1.11.2012)

17. listopadu 2012 v 22:10 | Aňula |  ZA KULTŮROU, DRAHOUŠKOVÉ? (recenze rozmanité)
V restauraci Modrý dveře v jihočeské metropoli poblíž nádherného náměstí jsem byla poprvé. Nemohu vám bohužel nabídnout gastronomickou recenzi, ale pokud se tam vaří alespoň z poloviny tak dobře, jak se tam 1.listopadu 2012 hrálo, tak asi mají smlouvu s Jamiem Oliverem.
Věděla jsem, že Michal Pavlíček je náš nejlepší kytarista. A dost možná světového formátu. Jenomže slyšet ho na živo je úplně o něčem jiném. V prvních okamžicích to bylo jako ráj! Člověk nemohl uvěřit, že slyší tu kytaru zpívat na vlastní uši. A pokud stojíte opravdu daleko od podia, tak mistr stojí asi metr od vás (Modrý dveře jsou totiž fakt malinký). A pan Pavlíček přitom hraje jakoby nic… Vypadalo to fakt lehce. Haha! A to je umění - dělat něco, co dokážou jen vyvolení, takovým způsobem, že to vypadá neuvěřitelně lehce.
Ale nebyl to jen Michal Pavlíček, kdo byl master večera! Jeho doprovodná kapela se neskládala jen tak z někoho. (A mimochodem, pan Pavlíček se taky v průběhu koncertu zmínil, že Martina Ivana (basa) a Miloše Meiera (bicí) má oba dokonce i zvěčněné doma… Stalo se tak na přání jeho synka, aby si je uplácali z tvrdnoucí hmoty. A taky je prý pomalovali barvičkami.) Pánové prominou, když se více zmíním hlavně o Milošovi Meierovi - to je totiž rozhodně náš nejlepší bubeník své generace a dost možná i jeden z nejlepších napříč generacemi. To sólo, co předvedl, bylo rychlejší než můj šicí stroj. (A to je co říct, protože mám doma hotovou zbíječku). A basák měl takovej šikovnej popruh na kytaru, kterej mu každej záviděl…
Byla to koncertní špička za velmi málo peněz. Tihle muzikanti mají rozhodně kvality na to, aby se ani ve světě neztratili. Ale to už všichni dávno víme. Teď to jen zažít na vlastní uši!

No... Natočila jsem pouze jednu pirátskou nahrávku, ale na net jsem ji ještě nedala a asi ani nedám... Stejný úmysl však asi mají všichni ostatní pirátští kameramani toho večera! Na netu z Modrejch dveří zkrátka nic není. Tak jen pro ukázku něco z Vysokého Mýta:Tak… podobnou, kultivovanější a rozsáhlejší recenzi čekejte v našem školním časopise psaném anglicky. Pokud se bude kontrolovat autorství článků, tak díky heslu "Jamie Oliver" se na seznamu "zdrojů" pravděpodobně objeví tento článek. Aneb budu obviněna, že jsem okradla sama sebe? Uvidíme!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama