Miro Žbirka v O2Areně (8.11.2012)

17. listopadu 2012 v 22:56 | Aň. |  ZA KULTŮROU, DRAHOUŠKOVÉ? (recenze rozmanité)
Na tak kultivovaném a přesto zábavném koncertě umělce nonartificiální hudby jsem NIKDY nebyla. Bylo to vskutku elegantní, kvalitní a tak… britské! Ano, mluvím o československém Meky Žbirkovi v O2 Areně se Symfonickým orchestrem Moravské filharmonie Olomouc! (Ano, to je tam, kde jsem doma!)
Velmi milé překvapení (ne překvapení typu, že by to nikdo nečekal, ale že jsem o tom nevěděla) byla předkapela - The Backwards. The Beatles revival. Kdybych viděla rozmazaně, tak bych si myslela, že jsem se přenesla do šedesátých let. Ano, až tak věrně se zvuk podobal originálu. Škoda, že tam nepobyli dlouho.
Žbirka ale hvězdnými manýry netrpí a tak se začalo na čas. První polovina byla bez orchestru, zato přišlo mnoho hostí. První Jana Kirschner. Ještě jsem nebyla na koncertě, na kterém se toho tolik událo. Přálo se k narozeninám, křtila se kompilace cédéček, tleskalo se ve stoje. A přišel i David Koller. Když zpíval Chci zas v tobě spát, byla jsem naštvaná, že tam ten náš symfoňák ještě není. Doprdele, to chtělo smyčce!
Přišedši na pódium symfonický orchestr Moravské filharmonie Olomouc zahrál Happy Birthday To You (byl to přece jen narozeninový koncert). A pak se poprvé tleskalo ve stoje.
Největší hity byly díky orchestru vzneseny do nebes.
A přidávalo se.
Krom Žbirkových vlastních hitovek zazněly i větoznáme odrhovačky, které se nikdy neodrhnou... Hey Jude... All You Need Is Love... Na tuhle věc si u nás může před zaplněnou arenou troufnout jenom Žbirka. A vždycky to zabere.
V neposlední řadě je třeba podotknout, že… Pan Žbirka zpívá na živo fakt dobře. A je to sympatický, skromný člověk. Ani mezi písničkami se člověk nenudil, protože Meky má takový ten humor britského typu založený na slovíčkaření.
Z koncertů v O2 Areně chodí člověk většinou rozvrkočenej, rozkocóřenej a jaksepatří plnej dojmů. Ale tohle bylo snové. Ještě nikdy jsem si nepřipadala na samém koncertě tak zasněně, ale duchem přítomná. A co teprve po něm!
Jsem ráda, že jsem tam byla.

Čo bolí... aneb poslouchejte, že o jeho zpěvu jsem opravdu nelhala!

I Laco Lučenič došel. Že nevíte, kdo to je? To já taky ne. Teda teď už jo. Ptala jsem se starších a ti mi řekli, že to prý byl první metrosexuál v Československu. Jinak kytarista.
Co dodat?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prcek prcek | 12. prosince 2012 v 21:46 | Reagovat

Věřím, že to byl nezapomenutelnej zážitek :) Já osobně kulturně zaostávám :D ... To chce inspiraci v podobě Holomóckého patriota :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama