Jsme na pokraji revoluce ideálu ženské krásy?

31. prosince 2012 v 21:04 | Anetek |  Světonázory (články rozmilé)
Jedním z mnoha důležitých poslání bulvárních plátků je nás informovat o tom, kdo ze slavných přibral. Nejen informovat, ale jaksepatří ho pozurážet, protože být tlustý, to se přece nedělá! To je neslušné a značně nespolečenské!
Na modelky i nemodelky jsou vršeny čím dál větší nároky na vyhublost, zdravá štíhlost před pár lety zmizela z měřítka přijatelnosti.
Je tu fenomén anorexie. Netřeba představovat.
Pak jedna bývalá modelka, která léta s anorexií bojovala, zemřela. A bylo jasné, že módní průmysl je v pěkné rejži. Co teď?
I přišly chytré hlavičky s úžasným nápadem! Plus-size modelky! Ty tu byli vždycky, ale byly vidět jen v reklamách na hubnoucí prostředky a katalozích některých obchodů s konfekcí, které mají zvláštní oddělení pro plnoštíhlé. Vzali pár hezkých holek větší velikosti, nacpali je do sexy oblečků, které se moc nelišily od těch, které vídáme na normálních modelkách (což byla poněkud do očí bijící změna ve srovnání s volnými neforemnými pytly, které jsou na plus-size modelkách velikosti 42 k vidění v konfekčních obchodech).
Vzedmula se vlna obdivu i nevole. Člověk si ani neuvědomuje, co vidí vlastní oči v běžném životě, a pak to na bilboardu nebo v časopise vypadá jako zjevení.
Taková kampaň se opakovala ještě několikrát, pokaždé vzbudila vášnivé diskuze. Hubené ženy říkaly, že je to hnus. Jejich partneři taky. Plnoštíhlé ženy říkaly, že tak to má být a tak je to nejlepší. Obdivovatelé plnoštíhlých žen až na pár výjimek mlčeli. Nechtěli se ztrapnit před ostatníma klukama.
Málokdo se na to díval objektivně - každý si chtěl přihřát vlastní polívčičku, jak už to bývá...

Pak bylo chvíli ticho.
Ale teď se začalo něco dít. Tak trochu samovolně, bez zásahu módního průmyslu..
Je toho poslední dobou hodně. Rozšíří se hranice přijatelnosti týkající se velikosti ženských postav?
Že jsou černošky sexy v jakýchkoliv velikostech je jakási nedotknutelná pravda (mimochodem, věděli jste, že u Afro-američanek je téměř nulové procento výskytu mentální anorexie?). Máme tu spoustu hereček a hlavně zpěvaček afroamerického původu, které svět miluje a na jejich váhu se nijak neohlíží. K bílým holkám nikdo už tak tolerantní nebyl…
Dokud nepřišla Adele. Holka s velkým hlasem a nádherným obličejem. Všechny dostala svou krásou, talentem i osobností, a posměváčkovství se najednou zdálo všem strašně trapné a nemístné. Když si někdo dovolil ošťarnou poznámku, tak se na něj slétli mravokárci (Karl by mohl vyprávět).Pak se stala ještě větší "bomba". Adelina kolegyně z branže, proslulá samice s velkým hlasem, se nám taky nějak zvětšila. Z kostnatého tělíčka Christiny Aguilery se stalo velice zaoblené ženské tělo. A co hůř - ona odmítala zhubnout! A odmítá stále. Vydrží jí to? Sama říká, že se stravuje normálně. Když srovnáváte její dřívější figuru s tím, jak vypadá dnes, asi vám trochu běhá mráz po zádech. Osobně jsem si nikdy neuvědomovala, jak moc hubená byla. A jestli teď jí normálně, jak asi vypadal její jídelníček před šesti lety? Typuju to na polykání vzduchu třikrát denně.


Tolik milovaná i nenáviděná Lady Gaga má podle bulvárních novinářů také "problémy" s váhou. Nevím, jestli je to pravda, ale podle všeho přibrala asi půl kila. Lady Gaga má značný vliv na mladé lidi, má odvahu posunovat hranice estetiky (její vizuál není vždy prvoplánově sexy, někdy není vůbec sexy - její vizuální styl považuji za velmi umělecký a promyšlený, zároveň odvážný v tom smyslu, že spoustu lidí ji za její nonkonformitu může odsoudit - stejně jako někoho, kdo se dovolí ukazovat na veřejnosti, když má sedmdesát kilo).


Možná opravu stojíme na prahu "revoluce", kdy už nebude smrtelný hřích nemít kostnatou postavu. Nutno dodat "velmi pozvolné hedvábné revoluce", kdy se pomalu ale jistě přestaneme podvolovat buzeraci. Právě proto, že trendu vzdorují zpěvačky, které si to tak nějak můžou dovolit víc než ostatní umělkyně a veřejně známé osobnosti. Modelky si to nemůžou dovolit vůbec, herečky taky moc ne, protože jejich vzhled je hlavním kritériem pro to, jestli dostanou roli - ale brzy by to tak už být nemuselo. Zpěvačky jsou přecejen umělkyně, u kterých je (ve většině případů) nejdůležitější jejich umělecký projev a mohou si dovolit víc stylizace a experimentování se vzhledem. Mohou tedy být první.

Jako absurdní však vidím názory o tom, že se vše zvrhne a bude propagován "nezdravý" ideál. A hubené holky budou mít útrum a nastane zvrhlá nadvláda tlouštíků… Ale no tak, snad tomu nevěříte?
Ať si kritikové říkají, co chtějí, ale ideálem krásy byla vždy štíhlá žena. Akorát tehdy se štíhlost sabotovala stahováním korzetů, což zdeformovalo tělo zase z jiné stránky než hladovění.
Rozdíl mezi dnešní dobou a těmito vzývanými dobami minulými je pouze ten, že dnes je větší buzerace kvůli vzhledu. Tehdy bylo důležité, aby nevěsta měla velké věno. Když byla krásná, ale chudá, tak měla jistotu, že si ji boháč bere z lásky. Tehdy se zas tak na reprezentativnost nehrálo. I boháč mohl mít ošklivou ženu a nikdo se nad tím nepozastavoval - nebylo to takové fopa jako kdyby se dnes nějaký milionář objevil na snobské akci s dívkou, která přesahuje hranici padesáti kil, nedejbože pětatřiceti let! (To by byl průser, kluci by se mu smáli.)
Holt sortiment toho, co se může líbit byl značně různorodější. Ale bylo to fakt o tolik lepší?

Jsem si téměř jistá, že co se módy týče, na mole módní přehlídky nikdy nebude zcela běžné uvidět "normální" hezkou ženu. Důvody jsou čistě praktické. Haute couture jsou umělecké objekty, které musí být předvedeny na módní přehlídce a musí být všechny v jedné velikosti. Hubené ženy jsou všechny stejné - nikde jim toho moc nechybí ani nepřebývá. Proto je nejjednodušší šít v malých velikostech na standardizovaný typ modelkovské postavy - můžete se vyřádit a pak to hlavně také rychlé ušít a ono to bude sedět. Může vám to předvést jakákoliv modelka, ale kdybyste to šili na "normální" ženu se specifickým typem postavy, tak vám to dá pořádně zabrat, aby to správně sedělo a slušelo - jste tak trochu omezováni. Navíc takový model by vám mohla na přehlídce prezentovat jen ta žena, na kterou to bylo ušito, případně nějaká s podobnou postavou - ale mezi ženami plnějších tvarů je mnohem více typů postav než u hubených modelek. Předvádějící modelka by tedy byla další věc, která by vás jako módního tvůrce omezovala.
Tak už chápete, že to není nic proti vám, milé normální ženy?

S úctou a přáním všeho nejlepšího do nového roku 2013
Vaše zlobivá Áňa
P.S. Omlouvám se za pravopisné chyby, překlepy i chyby v interpunkci! (Vím, že tam josu, ale teď je zrovna nevidím, hehe.) Tohle je poslední článek s chybami, slibuju. - Toť mé předsevzetí do nového roku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prcek prcek | E-mail | 4. ledna 2013 v 21:55 | Reagovat

Ještě bych přidala Aliciu Keys a Mariah Carey ;)

2 Anka Moravanka Anka Moravanka | Web | 5. ledna 2013 v 13:56 | Reagovat

[1]: No jo, ale to jsou ty černošky/mulatky :) Ty můžou beztrestně:))

3 Larrydep Larrydep | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:10 | Reagovat

It can be daunting trying to figure out what you need to do once you have been diagnosed with sleep apnea. There are so many new things to learn, and you may feel a bit overwhelmed. Reading this article can provide you with some simple steps to take to make the transition much easier.

To help with your sleep apnea, you need to consult with your doctor about the best CPAP machine to use. Take into consideration both the noise and size of the CPAP machine. Some machines are smaller than a bread box and can be whisper quiet. Your doctor should be able to point you in the right direction of a capable machine.

If you have sleep apnea, be sure to ask your doctor every five years if you should have a follow-up sleep study. As your weight and health change, your CPAP pressure may need to be adjusted. The most accurate way to reassess your needs is to have another sleep study with CPAP so the appropriate pressure can be determined.

Do not take sleeping pills if you suffer from sleep apnea. These pills are not recommended if you suffer from this condition because they relax the muscles of your throat. Skipping them can actually help you get a better night of sleep because your apnea symptoms are not aggravated.

Sleep apnea can benefit from a good diet that results in your losing weight. Normally people are quite surprised to learn that unhealthy eating is a major source of their sleep apnea. It's been proven that poor diets can contribute to the severity of sleep apnea.

Try your best to maintain a regular sleeping schedule. When your body gets into a customary sleeping cycle, you will find yourself getting a better night's sleep, and you will also be more relaxed. Several studies have shown that apnea episodes decrease when a person is not sleep deprived or stressed out.

The first thing to do when you think you are dealing with sleep apnea is to discover if it is really apnea or just advanced snoring. If you have a loved one sleeping with you, this can be done alone at home, but if not you may need to visit a sleep clinic.

For people who smoke, the best way to correct a sleep apnea condition is to quit smoking. Smoking is one of the biggest causes of sleep apnea. When people stop smoking their risk of sleep apnea is reduced and they can get a full night sleep within days of quitting.

Minimize your risk from the conditions causing sleep apnea. Some sleep apnea risk factors cannot be changed, like genetic or hereditary reasons. But others, such as weight smoking and drinking, can be controlled.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

4 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 27. září 2018 v 16:22 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://xenical2019.com/>xenical2019.com</a>

5 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 27. září 2018 v 20:42 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic</a>

6 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 28. září 2018 v 0:43 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid 150</a>

7 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 28. září 2018 v 0:56 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://xenical2019.com/>xenical</a>

8 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 28. září 2018 v 0:59 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://prednisone2019.com/>order prednisone</a>

9 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 28. září 2018 v 4:36 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline purchase</a>

10 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 28. září 2018 v 13:06 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019</a>

11 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 28. září 2018 v 16:42 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

12 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 28. září 2018 v 16:55 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://propecia2019.com/>propecia2019</a>

13 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 28. září 2018 v 20:48 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://lisinopril2019.com/>zestril</a>

14 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 29. září 2018 v 1:50 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://valtrex2019.com/>generic valtrex cost</a>

15 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 29. září 2018 v 5:27 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

16 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 29. září 2018 v 11:45 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

17 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 29. září 2018 v 13:15 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://lasix2019.com/>next page</a>

18 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 29. září 2018 v 17:28 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

19 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 29. září 2018 v 21:33 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://xenical2019.com/>xenical medication</a>

20 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 29. září 2018 v 23:44 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://xenical2019.com/>xenical</a>

21 DouglasDah DouglasDah | E-mail | Web | 30. září 2018 v 1:23 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://propecia2019.com/>propecia2019</a>

22 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 30. září 2018 v 1:44 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril</a>

23 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 30. září 2018 v 1:46 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://xenical2019.com/>xenical2019.com</a>

24 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 30. září 2018 v 3:37 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://synthroid2019.com/>read this</a>

25 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 30. září 2018 v 9:52 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

26 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 30. září 2018 v 14:00 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid online</a>

27 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 30. září 2018 v 14:03 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

28 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 30. září 2018 v 22:48 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic cost</a>

29 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 30. září 2018 v 23:39 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril</a>

30 BennyHip BennyHip | E-mail | Web | 1. října 2018 v 2:17 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril</a>

31 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 1. října 2018 v 2:48 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic cost</a>

32 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 1. října 2018 v 18:34 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://xenical2019.com/>xenical pill</a>

33 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 1. října 2018 v 22:52 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://propecia2019.com/>propecia2019</a>

34 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 2. října 2018 v 3:56 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019.com</a>

35 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 2. října 2018 v 16:48 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

36 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 2. října 2018 v 21:16 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid online</a>

37 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 2. října 2018 v 23:19 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://lisinopril2019.com/>link</a>

38 DouglasDah DouglasDah | E-mail | Web | 3. října 2018 v 0:46 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

39 BennyHip BennyHip | E-mail | Web | 3. října 2018 v 1:40 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

40 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 3. října 2018 v 5:50 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic cost</a>

41 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 3. října 2018 v 13:50 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://propecia2019.com/>where to buy finasteride online</a>

42 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 4. října 2018 v 2:22 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://celebrexbest.us.org/>celebrex discount</a>

43 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 4. října 2018 v 23:12 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

44 BennyHip BennyHip | E-mail | Web | 4. října 2018 v 23:16 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://celebrexbest.us.org/>cost of celebrex</a>

45 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 5. října 2018 v 11:30 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://tadalafil.company/>online tadalafil</a>

46 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 5. října 2018 v 15:34 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://amoxicillin.team/>where can i buy amoxicillin online</a>

47 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 5. října 2018 v 16:23 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

48 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 6. října 2018 v 4:04 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://stromectol.company/>stromectol</a>

49 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 6. října 2018 v 4:04 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://tadalafil.company/>tadalafil</a>

50 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 6. října 2018 v 11:00 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>tetracycline 500mg capsules</a>

51 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 6. října 2018 v 19:08 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://tadacip.icu/>generic tadacip</a>

52 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 7. října 2018 v 4:07 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://tadalafil.company/>tadalafil cost</a>

53 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 7. října 2018 v 11:16 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://sildenafil.company/>where to buy sildenafil</a>

54 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 7. října 2018 v 11:39 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://celebrexbest.us.org/>celebrex over the counter</a>

55 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 7. října 2018 v 15:31 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://celebrexbest.us.org/>celebrex</a>

56 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 7. října 2018 v 19:03 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

57 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 8. října 2018 v 3:06 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>buy cheap tetracycline</a>

58 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 9. října 2018 v 2:54 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://tadacip.icu/>buy tadacip online</a>

59 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:15 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone</a>

60 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 9. října 2018 v 15:51 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil 12.5 mg</a>

61 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 9. října 2018 v 17:02 | Reagovat

wh0cd120234 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil for menopause hot flashes</a>

62 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 9. října 2018 v 22:44 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://prednisolonepills.video/>buy prednisolone online</a>

63 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 9. října 2018 v 23:09 | Reagovat

wh0cd342133 <a href=http://prednisolonepills.video/>methyl prednisolone</a>

64 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 10. října 2018 v 1:06 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://tadalafil.company/>cheapest tadalafil</a>

65 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 12. října 2018 v 20:27 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://cafergot.company/>cafergot</a>

66 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 14. října 2018 v 1:39 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://neurontin.icu/>neurontin</a>

67 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 14. října 2018 v 18:10 | Reagovat

wh0cd564032 <a href=http://cipro.company/>cipro</a>

68 MichaelOptit MichaelOptit | E-mail | Web | 15. října 2018 v 16:45 | Reagovat

wh0cd785931 <a href=http://abilify.icu/>buy abilify online</a>

69 CharlesFroma CharlesFroma | E-mail | Web | 16. října 2018 v 0:58 | Reagovat

wh0cd1007830 <a href=http://neurontin.icu/>neurontin prices</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama