Kamil Střihavka & Leaders (2.12.2012, Olomouc)

2. prosince 2012 v 22:10 | Anet(ka), dcera (z) Moravy |  ZA KULTŮROU, DRAHOUŠKOVÉ? (recenze rozmanité)
Tohle není ani tak recenze, jako spíš dojmovka z právě zažité hudební události.
Možná jste si vy, co si čtete můj blog, všimli, že hudba mě, ehm ehm, fakt bere. A to sakra hodně. K věci tedy...

Předvánoční Olomouc alias punčová velmoc republiky je každým rokem hostitelkou koncertů na Horním náměstí - a zadarmo! A že to nebývá "jenom" vystoupení místních garážovek a dětských orchestrů z lidových škol umění, jsme se přesvědčili i dnes...
Před několika hodinami totiž Horní náměstí v Olomouci zažilo naprostý hudební orgasmus.
Dvě slova: Kamil Střihavka. Existuje přesvědčivější argument? Pro fajnšmekry by se hodilo dodat další dvě slova: Miloš Meier (o kterém už tady byla řeč.)
Jak zpívají Chinaski - ty nejlepší věci jsou zadarmo! Civěla jsem s otevřenou pusou, zrovna jako když jsem před měsícem slyšela naživo Michala Pavlíčka. Když člověk slyší tak vysokou kvalitu, tak tomu pomalu nemůže uvěřit. Jó, to je pak lehké býti olomouckým patriotem, když se tu odehrávají takové milé hudební a kulturní události... :)

Koncert byl nepochybně skvělej po všech stránkách.
Avšak jednu chybku to mělo. Hned vám řeknu jakou:
Určitě mě pochopíte, protože to všichni znáte: I když se vám koncert krutě líbí, stejně čekáte na "tu" písničku. V tomto případě je to samopochopitelně "Vzdálenka"... Když to začně, tak jste na větvi... Jako ve snu, nejste tam, plujete hudbou sfér... "Smutnej déšť a město v kouři... na na na na na na na na lalalalalalalalalala..." A pozor, teď to má přijít - refrén, už už už! Už to bude! Teď! Jeď, Kamile, jéééď! Ale pan Střihavka: "A teď vy!" a obrátí mikrofon k publiku... A vy máte chuť sebou praštit o zem vzteky! Čekali jste na božský hlas, ale místo toho slyšíte ze všech stran zvuk, co připomíná sbor špatně namazaných dvěří, které však umí artikulovat "Znáááám, vrrrrz, tě mnohem vííííc, skříííp..." Taková zrada! A jaký to ve vás vyvolá vztek! Čekáte, jste úplně natěšení, už to má přijít, ale vono tohle - tedy nic! (Taky vás napadá koitální metafora?)
Prosím Vás, pane Kamile, tohle už nedělejte. Vy jste pan zpěvák, chceme slyšet Zemi vzdálenou CELOU od Vás! Je samozřejmě velmi laskavé zapojovat publikum, ale nechat zpívat publikum Vzdálenku je zvěrstvo. Fakt.

S úctou a přáním hezkého zbytku večera
Aňa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Anketa pro většinového uživatele internetu: Nelíbí se ti tu?

Ne, NELÍBÍ
Ano, NELÍBÍ

Komentáře

1 prcek prcek | 12. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

Ač nerada někoho haním, tak mám taky jednu výtku na účet pana Střihavky.
Byla jsem svědkem všemi vychvalovaného muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR. Je to poměrně nedávno ( teda jak se to vezme :D - asi prosinec 2011? - čert to vem :) ).
Znáte to, jak ze všech stran všichni vypouští jen chválu o nezapomenutelném zážitku? A když už konečně si kvůli tomu zážitku přehodíte službu v práci, vypláznete pěknou sumičku za lóže s židličkou vpředu a uděláte ze sebe člověka ve formě společensky ucházejících šatů a bot s podpatkem vyšším než je zdrávo ( prostě jste jak ze škatulky a vypadáte, že červený koberec je tam jen kvůli Vám! ) a vy záříte vzrušením a nedočkavostí muchláte prospekt za kilčo a k tomu popíjíte šampáňo, které tomu dodává ještě lepší atmosféru!
Konečně zhasnou světla a začne ta nádhera pod Vámi a vy celí natěšení na hvězdu večera v podobě pana Střihavky...
V očekávání na onu píseň, kdy se měly dostavit jeho proslulé výšky!
Sice to nenechal na publiku, ale zpíval snad hůře než jeho křoví!
Takže si umíte představit jak mi padla ,,huba" zklamáním! ( a zklamání nezůstalo u jedné písně! )
Říkám si, zda to byla jen náhoda a nebo pan Střihavka opravdu přichází o hlas? A tím, že nechal zpívat publikum namísto sebe, potvrzuje jen mou teorii (má na to sice svoje léta, ale Gott tu je o pár desítek let déle a pořád je úžasnej! ... Ehm, možná jsem se trochu nechala unést zklamáním a zapomněla na jednu věc - že i Střihavka je jen člověk :D ...
Toť vše, teď jen nejspíš budu muset očekávat kritiku na moji kritiku :D

2 Anka Moravanka Anka Moravanka | Web | 13. prosince 2012 v 13:51 | Reagovat

[1]: Teda Prcku, ty jsi samé překvapení - takový vyčerpávající komentář! :D A ty beletristické fráze za které by se nemusel stydět ani Holden Caulfiend :D
Ale k věci... na ten muzikál taky toužím už dlouho jít, ale možná mě tvůj příspěvek trochu odradil :D Ale na obranu pana Střihavky chci říct, že nakonec ten refrén "vystřihnul" (tím chci říct, že ho dal), ale jen dvakrát a bylo to supér :D takže tvoje hypotéza o poklesu kvality jeho zpěvu se musí opřít někde jinde :D Je pravda, že  mu to občas ujelo u jinejch písniček, ale jako člověk do hudby lehce zasvěcený musím říct, že je to vcelku normální. Navíc to, co mu "ujede" je vykompenzováno jinými příležitostmi, který zase vyzpívá málokdo.
Poslyš, neříkej mi ale, že to bylo až tak hrozný? :D

3 prcek prcek | 13. prosince 2012 v 14:39 | Reagovat

Taky jsem pak zpětně hleděla co jsem vytvořila :D

Před muzikálem jsem si procházela nahrávky  - což jsem asi neměla :D
Tím chci říci, že rozdíl byl tak velkej, že jsem byla jak opařená...namísto výšek bylo jakýsi polo-mimo-něco. Odcházela jsem rozhozená.
Jenže spolubydla taky byla na tomhle muzikále ( sice o pár let dříve :D ) a té se tak líbil, že mi to nechtěla věřit :D ;) Asi neměl svůj den :D
Každopádně jsem tě ale nechtěla odradit! ;)

4 Forest Forest | E-mail | Web | 17. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

Omlouvám se za offtopic, ale nenašel jsem kontakt.

Ahoj!

Napadlo mě udělat takový menší průzkum českých bloggerů na téma 5 věcí, které mám rád. V tomto článku je více informací, budu moc rád, když se zúčastníš

http://www.jsemforest.cz/archives/5-veci-ktere-ma-forest-rad

Měj se hezky,

Forest

www.jsemforest.cz

5 Rickyhed Rickyhed | E-mail | Web | 25. července 2018 v 10:14 | Reagovat

Пенополистирол играет роль формообразующего элемента, но имеет и другое значение. Данный материал является хорошим утеплителем, а также защищает внутреннее пространство дома от наружных звуков. Бетонная стена отделывается любыми http://builderbest.byethost7.com/ декоративными материалами, например кирпичом, сайдингом, изнутри – гипсокартоном. Отделочные материалы можно монтировать к стене и при помощи крепежа, и на клеевые составы.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama