Leden 2013

Češi si zvolili hulvátství

26. ledna 2013 v 17:05 | Anet(ka), dcera (z) Moravy |  Zprávy od autora
Jedno se nikdy nezmění: lidi budou nadávat, ať bude prezidentem stane kdokoli.
A teď budu nadávat já.
Češi mě zklamali, moje olomoučáctví je v troskách - na rozdíl od prvního kola u nás vyhrál tentokrát hulvát Zeman. Jak ostudné!
Jsem tak naivní. Tak dětsky. Pořád věřím na hipísácké ideály. Věřím v čestné a slušné chování.
Ale aby zvítězilo hulvátství nad noblesou a nadhledem, to opravdu zamrzí snad i protřelého, ale čestného člověka. (Proč by zkušenej člověk nebohl být čestnej? Jsou přece věci, které nás naučí rodiče - jako že se nekrade, nelže a má se jednat podle nejlepšího světdomí a být k lidem slušný - které se z nás jen tak vytratit nemůžou. Nebo vás to rodiče neučili?)

Milá nadpoloviční většino,
zvolila sis' prezidenta, který bude dělat ostudu, urážet nejen své občany (i voliče), ale i ostatní státníky. Bohužel asi musím konstatovat, že jaký národ, takový prezident. Je příšerné, že lidem tolik záleží na tom, aby prezident byl Čech (ale Češi jsou oba kandidáti), ale aby to byl slušný příjemný člověk, který zná zásady slušného chování, na tom jim tak nezáleží.
Opravdu se stydím, jak jsme malí. Hrajeme si na "češství", ale když nám hoří u prdele, tak se za ty větší klidně schováme (viz učebnice dějepisu i Masarykova slova).
Prý Karlovi uškodilo jeho prohlášení o Benešových dekretech. Opravdu? Asi ano. Bylo to trochu neohrabané. Ale ta největší pravda je, že polovina národa ani neví, co to Benešovy dekrety jsou, protože dějepis měli jenom na základce a na střední buď nechodili, nebo měli dějepis jen tak "letem světem", a pochopitelně si to dodatečně nevyhledají, vlastní názor si neudělají (protože nemaj čas, musej jít do hospody) - jen vědí, že jak se o tom začne mluvit, tak maj zbystřit a tvrdě to odsoudit.
To Zeman má mnohem "víc" - má k nim blíž - je to člověk, o kterém všichni říkají, jak je chytrý a vzdělaný (což pravděpodobně skutečně je), ale argumentuje, jako by měl v hlavě vystláno vepřovou tlačenkou - sprostými urážkami, zkrátka jako primitiv. A krom toho má i "atraktivní" dceru. A manželku, která se asi (jak vidno) strašně těší na svou reprezentativní funkci.

Nadávat na pana Klause patřilo k bontonu. Teď nastupuje, dovoluji si říct, větší kalibr. Beztak ho volili i demokratičtí intelektuálové, akademici a jiní hlavouni - vždyť o čem by plkali se studentkama v hospodě? Kdyby volili pana Karla, tak by byli proti sobě a těžko by si hledali témata. (To byl vtip.)
Ach jo. Mě tyhle nadávací debaty nebaví. Doufala jsem, že to skončí.

Karel forever.
Taková šance mít konečně fajn reprezentativního prezidenta.
A místo toho... se koná Návrat starého varana.
Jdem zdrcena.

A kdo stojí za zády vám?

20. ledna 2013 v 19:37 | Aňa |  Zprávy od autora
Některým liden stojí za zády jejich slova. Spousta lidí jim na to skočí, a valná většina z těch, co jim na to skočí, jim závidí a nesnáší je. Já jsem jeden z těch nesnášitelů. Téměř blinkám pokaždé, když ZASE potkám člověka, který věčně říká:
To je pro mě hračka. Vždycky jsem to zvládl/a.
Na ten opravený test se vůbec dívat nemusím, protože tam skoro nic špatně nemám.
Cože, mám jedničku? Skoro jsem se neučil/a. Vlastně vůbec.
Já slovník de facto nepotřebuju.
Jo, já to umím, vím, že mi to jde.
Tak to bych možná nezvládl/a ANI JÁ.
No jo, zase jsem nejlepší, já za to nemůžu!

No to víte. Možná se tak narodila, možná je to... zakomplexovaná kačka, co si potřebuje nahnat sebevědomí machrováním, povyšováním se a příležitostným urážením druhých.

Řeknu vám popravdě, že lepší výkony jsem viděla u lidí, kteří tohle řeknou tak jednou za rok nebo vůbec nikdy nahlas.
Kde nejsou odpovídající činy a vnitřní jistota, musí být velká slova. Všimla jsem si, že lidi, co to opravdu někam dotáhli, se chovali vždy skromně a o svých úspěších mluvili s ruměncem na tváři a pokorou, kterou si vzhledem k tomu, co dokázali, mohli klidně odpustit.
Hele, ale co když to těm velkohubcům jednou nevyjde? Nebude to směšné, že se někdo tak vychvaluje a pak před očima všech něco projede na celé čáře?
Hm, asi ze mě mluví jen závist, přiznávám.
Ale štve mě mladá generace, které jsem součástí. Zdá se být dravá, drzá (a velmi neuctivá ke stáří, hodnotám a věcem, které tu byli dřív, než se narodili, které rozbíjejí se samozřejmostí sobě vlastní, ale nic trvalejšího dosud nevytvořili), ale talentů, myslím opravdových talentů a pilířů naší budoucnosti, je tam jen pár. Zatím se všichni předhánějí v tom, kdo z úst vyplkně co největší... slovo.
No, kdyby se tolik nekecalo a víc se dělalo...

Ono to totiž za zády pak pěkně hřeje. Pak vám na ně nefouká. Když si postavíte izolačku z velkejch slovesnejch bublin (pěkně nafouklejch a prázdnejch). Ale ono jednou pořádně zafouká.... A já, jako zastánkyně spravedlnosti a závistivý hovad, co vám na ty vaše velkoslovné průjmy skočil... se budu škodolibě smát.
I když, občas mám sklony být empatická a lidi litovat.

Vybudujte si sebevědomí uvnitř, navenek budete působit lépe, když budete skromní... Přílišná jistota totiž přináší smůlu. A je k smíchu!
Raději nemluv, když nejsi vyzván. Hlavně nemluv o sobě. Ble.

Zlá,
závistivá,
a skromná a nechlubivá
Anka
P.S. Jak to všechno vím? Občas jsem velkohubila taky. A nejsem na to zrovna hrdá! Proto přesně vím, proč to lidi dělají...


Proč bych sakra měla být na pustém ostrově?

5. ledna 2013 v 13:54 | Anetice Nezbednice |  Zprávy od autora
Co si vzít s sebou na pustý ostrov?
Dovolte mi odpovědět otázkou:
Proč bych jako měla jet na pustý ostrov?! Upřímně řečeno, tahle pustoostrovní otázka mi začíná lézt krkem.
Protože: