A kdo stojí za zády vám?

20. ledna 2013 v 19:37 | Aňa |  Zprávy od autora
Některým liden stojí za zády jejich slova. Spousta lidí jim na to skočí, a valná většina z těch, co jim na to skočí, jim závidí a nesnáší je. Já jsem jeden z těch nesnášitelů. Téměř blinkám pokaždé, když ZASE potkám člověka, který věčně říká:
To je pro mě hračka. Vždycky jsem to zvládl/a.
Na ten opravený test se vůbec dívat nemusím, protože tam skoro nic špatně nemám.
Cože, mám jedničku? Skoro jsem se neučil/a. Vlastně vůbec.
Já slovník de facto nepotřebuju.
Jo, já to umím, vím, že mi to jde.
Tak to bych možná nezvládl/a ANI JÁ.
No jo, zase jsem nejlepší, já za to nemůžu!

No to víte. Možná se tak narodila, možná je to... zakomplexovaná kačka, co si potřebuje nahnat sebevědomí machrováním, povyšováním se a příležitostným urážením druhých.

Řeknu vám popravdě, že lepší výkony jsem viděla u lidí, kteří tohle řeknou tak jednou za rok nebo vůbec nikdy nahlas.
Kde nejsou odpovídající činy a vnitřní jistota, musí být velká slova. Všimla jsem si, že lidi, co to opravdu někam dotáhli, se chovali vždy skromně a o svých úspěších mluvili s ruměncem na tváři a pokorou, kterou si vzhledem k tomu, co dokázali, mohli klidně odpustit.
Hele, ale co když to těm velkohubcům jednou nevyjde? Nebude to směšné, že se někdo tak vychvaluje a pak před očima všech něco projede na celé čáře?
Hm, asi ze mě mluví jen závist, přiznávám.
Ale štve mě mladá generace, které jsem součástí. Zdá se být dravá, drzá (a velmi neuctivá ke stáří, hodnotám a věcem, které tu byli dřív, než se narodili, které rozbíjejí se samozřejmostí sobě vlastní, ale nic trvalejšího dosud nevytvořili), ale talentů, myslím opravdových talentů a pilířů naší budoucnosti, je tam jen pár. Zatím se všichni předhánějí v tom, kdo z úst vyplkně co největší... slovo.
No, kdyby se tolik nekecalo a víc se dělalo...

Ono to totiž za zády pak pěkně hřeje. Pak vám na ně nefouká. Když si postavíte izolačku z velkejch slovesnejch bublin (pěkně nafouklejch a prázdnejch). Ale ono jednou pořádně zafouká.... A já, jako zastánkyně spravedlnosti a závistivý hovad, co vám na ty vaše velkoslovné průjmy skočil... se budu škodolibě smát.
I když, občas mám sklony být empatická a lidi litovat.

Vybudujte si sebevědomí uvnitř, navenek budete působit lépe, když budete skromní... Přílišná jistota totiž přináší smůlu. A je k smíchu!
Raději nemluv, když nejsi vyzván. Hlavně nemluv o sobě. Ble.

Zlá,
závistivá,
a skromná a nechlubivá
Anka
P.S. Jak to všechno vím? Občas jsem velkohubila taky. A nejsem na to zrovna hrdá! Proto přesně vím, proč to lidi dělají...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama