Proč bych sakra měla být na pustém ostrově?

5. ledna 2013 v 13:54 | Anetice Nezbednice |  Zprávy od autora
Co si vzít s sebou na pustý ostrov?
Dovolte mi odpovědět otázkou:
Proč bych jako měla jet na pustý ostrov?! Upřímně řečeno, tahle pustoostrovní otázka mi začíná lézt krkem.
Protože:


1) je všude. Ve všech dotaznících, v medailoncích soutěžících televizních soutěží a reality show, v anketách. V šesté třídě základní školy jsme na ni museli vymýšlet odpověď v hodině rodinné výchovy, a vsadím se, že je v učebnicích pro základní školy a víceletá gymnázia i jako jedno ze zadání na slohovou práci.
2) je to naprostá otravná hovadina! Kterej blbec by jel na pustý ostrov? Na pustý ostrov člověk dostane maximálně náhodou - a to tak, že ztroskotá! Copak můžu plánovat, co si vezmu s sebou na pustý ostrov, když nevím, že se tam dostanu? Proč o tom přemýšlet, když se to nedá naplánovat? Nebo máte na mysli nějakou reality show? Copak jsem skaut? No, taková Krabička Poslední Záchrany by snad bodla.
Dá se na tohle téma vymyslet něco chytrýho? Když je ostrov pustý, tak to znamená, že tam není nic, co moderní civilizace vymyslela, takže by tam logicky nebylo nic, co člověk potřebuje - ačkoli se najdou i mezi námi takoví tarzani, co by to uvítali (ale bůhví jestli nekecaj).
Takže smyslem této otázky je zřejmě toto: bez čeho se neobejdeš? Tož to nemůžete řéct rovnou?!

... a uvědomujeme si vůbec, bez čeho všeho se neobejdeme? Těžko, Anežko!

Kdybych tedy úmyslně chtěla v nějakém prapodivném schizofrenickém pohnutí smyslů na pustý ostrov, musela by za mnou plout flotila všech věcí, které potřebuju, abych se nezbláznila. Ne, nejsem náročná - jsem jen žena! Potřebuju spoustu věcí. Potřebuju léky na alergii, léky na další věci, opalovací krém, protože jsem alergická na slunce... a tak dál, bla bla bla. To by byly věci, které potřebuju, abych nechcípla. A za předpokladu, že bych držela hladovku, což já tedy umím. Ale žíznivku bych asi nezvládla. Tak, to bychom taky měli. A co dál, aby mě tam nekleplo nudou/schízou ze samoty? Mobil? Vždyť tam není signál! Tak tedy asi vzít někoho s sebou. I když... docela si dovedu představit, že by na takovém pustém ostrově mohla zaparkovat ponorka! To není dobré! Na druhou stranu se zase dá v případě nouze vzdálit na druhý břeh ostrova. Co pak? Elektřina tam není. Je tedy výborná příležitost si vyzkoušet pravý a nefalšovaný unplugged! K zabavení tedy vezmeme knihy a akustický hudební nástroj. Nebo sportovní náčiní. Nebo si tam vzít práci! Hm... možná se mi to začíná zamlouvat. Jen si představte prostředí, kde byste toho mohli udělat fůru, protože by vás tam nikdo nerušil!Ale zase záleží na tom, na čem pracujete! Vývojář počítačových her by tam toho asi moc nenapracoval... Nejen ten! Kolik z nás potřebuje k "práci" (myšleno zaměstnání, sezení u počítače není práce) počítač? A nejen počítač... Bylo by třeba se technicky o 200 let! Já bych si třeba mohla k práci vzít šlapací šicí stroj! Ale i tak bych musela 50% udělat ručně. Bez elektřiny by se to dělala haute couture...
A tak dále, dále, dále a dále. Mohla bych trapně fantazírovat pořád dokola.
Tak řekněte, má to smysl jet někam, kde to nemá smysl?
Nebo tu je smysl, ale já ho nevidím?

Proč jet na pustý ostrov, když by bylo snažší jet na obydlený ostrov, kde bych toho s sebou nemusela tolik tahat, protože spousta věcí, co potřebuju tam už je k dispozici?

maucta!
Anetice Nezbednice
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fotak-v-ruce fotak-v-ruce | Web | 5. ledna 2013 v 14:50 | Reagovat

Povedené a skvělá myšlenka! :-)

__
http://fotak-v-ruce.blog.cz/

2 Kane Kane | Web | 5. ledna 2013 v 15:13 | Reagovat

Jo, taky mám takový názor. Tyhle otázky nesnáším. Učitelka nám ve světě práce (8. ročník) vysvětlovala, k čemu to je, ale nějak jsem to vypustila z hlavy. :D

3 Bambulka Bambulka | Web | 5. ledna 2013 v 15:21 | Reagovat

s jedničkou s tebou souhlasím :)

4 Lilly Lilly | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 16:52 | Reagovat

Mám podobný názor

5 Tom Tom | E-mail | 6. ledna 2013 v 1:55 | Reagovat

Ta otázka má smysl - protože lidi mají rádi příběhy, i ty velmi jednoduché ("cesta na ostrov"), a motivují je k přemýšlení; protože všichni jsme četli Robinsona Kruzó; protože "Bez čeho se neobejdeš?" vyvolá "A při čem jako? V jakém případě? A jak moc?". A konečně - umí to prozradit leccos o odpovídajícím. No tááák... to už bys mohla rovnou bojkotovat i "Jaké zvíře bys chtěl být?" nebo "Z které strany loupeš banán?" ;-)

6 Aňa Aňa | Web | 6. ledna 2013 v 21:23 | Reagovat

Pustoostrovní téma mě zkrátka bůhvíproč irituje. Snad proto, že se na slunci rychle spálím, a přitom neopálím.

Náhodou... Z které strany loupu banán i Jaké zvíře bys chtěl být jsou super témata! Klidně napíšu článek na přání :D

7 Kamm Kamm | Web | 18. ledna 2013 v 0:02 | Reagovat

Tak to je boží článek, bavila jsem se od začátku až do konce! :D A co víc, je to pravda!

8 AlbertSmide AlbertSmide | E-mail | Web | 5. června 2018 v 5:47 | Reagovat

The men's prostate is a vital portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The men's prostate can be found just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for that patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is among the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common coming from all forms of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of a particular defect within the gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections received from other parts from the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal of the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to create the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper meals are important. These are some from the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and it'll also maintain your urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations per week will help to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef a week will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to look at to make sure a normal prostate would be to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to choose prostate examination at least once 12 months.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama